Przejdź do głównej części

Turniej Szachowy z okazji Dni Ziemi Strzeleckiej 2010

adminek 07 Cze 2010 6:15

    7 czerwca odbył się I Ogólnopolski Turniej Szachowy z okazji Dni Ziemi Strzeleckiej. Obsada była dość silna – na starcie stanęło 2 arcymistrzów – GM Bartłomiej Heberla z HetMaNa oraz GM Sergeev Vladimir. Faworyci jednak zawiedli – arcymistrzowie zajęli odpowiednio 4 i 7 miejsce z dorobkiem 6,5/9. Turniej wygrał Nasz reprezentant FM Krzysztof Bulski(7/9), drugi był Krzysztof Banasik(7/9), trzeci Robert Tustanowski(7/9). Nagrodę do rankingu 2000 zdobył Nasz junior – Bartłomiej Karcz, zajmując dobre 9 miejsce.

 

Wyniki w całym artykule i na stronie.

 

Strona turnieju: 

Wyniki – runda 9


M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Fed. Elo Rank. Klub Pkt. MBch. Bch.
1 4 FM Bulski, Krzysztof POL 2434 2434 KSz HetMaN Szopienice Katowice 7.0 42.50 54.00  
2 6 k Banasik, Krzysztof POL 2250 2250 LKS Zarzewie Prudnik 7.0 41.00 52.50  
3 5 m Tustanowski, Robert POL 2280 2280 LKS Zarzewie Prudnik 7.0 39.50 50.50  
4 1 GM Heberla, Bartłomiej POL 2532 2532 KSz HetMaN Szopienice Katowice 6.5 42.00 54.00  
5 7 FM Shilov, Sergej UKR 2219 2219 Ukraina 6.5 42.00 52.50  
6 3 IM Hnydiuk, Aleksander POL 2445 2445 "Prokonex" Brzeg 6.5 38.50 49.00  
7 2 GM Sergeev, Vladimir UKR 2473 2473 Ukraina 6.5 37.00 48.00  
8 14 II Jachym, Adam POL 1835 1835 OKSz Społem Opole 6.0 34.50 45.00  
9 12 I Karcz, Bartłomiej POL 1988 1988 HetMaN Szopienice Katowice 6.0 33.00 41.50  
10 8 FM Kot, Jerzy POL 2186 2186 TSZD Dwie Wieże Dzierżoniów 5.0 40.00 51.00  
11 9 k Cudnik, Andrzej POL 2079 2079 OS Rychvald 5.0 40.00 49.50  
12 18 I++ Taboła, Marcin POL 0 2100 LZS Swornica Czarnowąsy 5.0 35.50 45.50  
13 11 I Nowakowski, Jan POL 2012 2012 OKSz Społem Opole 5.0 35.00 44.50  
14 10 I+ Grajdek, Jarosław POL 2018 2018 LKS Zarzewie Prudnik 5.0 34.50 45.00  
15 17 I Leśniowski, Bogusław POL 1649 1649 OKSz Społem Opole 5.0 33.00 42.00  
16 20 I Szynkler, Stanisław POL 0 2000 OKSz Społem Opole 5.0 31.50 41.00  
17 29 III Strzelczyk, Szymon POL 0 1600 UKS Goniec Leśnica 5.0 30.00 38.00  
18 15 II+ Mania, Marek POL 1809 1809 Strzelec Strzelce Opolskie 4.5 36.50 45.50  
19 13 I++ Pietroczuk, Roman POL 1981 1981 KKSz Szach Kędzierzyn-Koźle 4.5 34.50 43.50  
20 16 I Olszowski, Andrzej POL 1797 1797 LZS Swornica Czarnowąsy 4.5 33.50 43.50  
21 25 II Drzał, Ryszard POL 0 1800 SDK-9 Opole 4.5 31.00 40.00  
22 23 II Tustanowski, Mateusz POL 0 1800 Prudnik 4.5 30.50 39.50  
23 33 IV Milczarek, Paweł POL 0 1400 UKS Goniec Leśnica 4.5 24.50 33.00  
24 22 II Ostapiuk, Ryszard POL 0 1800 NKS-T NiS Nysa 4.0 31.50 40.00  
25 24 II Ostrowski, Zdzisław POL 0 1800 Strzelec Strzelce Opolskie 4.0 30.00 39.00  
26 27 III Ochenduszko, Bartosz POL 0 1600 OKSz Społem Opole 4.0 29.50 38.00  
27 21 II Doroba, Jan POL 0 1800 OKSz Społem Opole 4.0 28.50 37.00  
28 37   Pietruczuk, Andrzej POL 0 1000 KKSz Szach Kędzierzyn-Koźle 4.0 23.50 30.50  
29 26 III Skoroszewski, Eliasz POL 0 1600 UKS Goniec Leśnica 3.5 28.00 37.00  
30 19 I Garus, Jerzy POL 0 2000 Strzelec Strzelce Opolskie 3.5 26.00 34.50  
31 38   Gamrot, Sebasian POL 0 1000 LZS Victoria Chróścice 3.5 25.50 32.50  
32 28 III Ćwirko, Dawid POL 0 1600 UKS Goniec Leśnica 3.0 26.50 33.50  
33 39   Karcz, Janusz POL 0 1000 Będzin 3.0 26.00 33.00  
34 35 IV Kraik, Krzysztof POL 0 1400 Strzelec Strzelce Opolskie 3.0 22.50 29.00  
35 30 III Lissok, Martina POL 0 1400 UKS Goniec Leśnica 2.5 22.50 29.50  
36 34 IV Doros, Michał POL 0 1400 Strzelec Strzelce Opolskie 2.0 24.00 31.00  
37 31 IV Gajer, Jan POL 0 1400 Strzelec Strzelce Opolskie 2.0 22.00 30.00  
38 32 IV Gajer, Dawid POL 0 1400 Strzelec Strzelce Opolskie 2.0 21.00 27.50  
39 36   Gajer, Marek POL 0 1000 Jemielnica 1.0 22.00 29.00