Przejdź do głównej części

Mistrzostwa Polski Seniorów 2012 – mamy brąz i nowego arcymistrza!

adminek 16 lut 2012 12:21

W dniach 18-26 lutego odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn 2012. Turniej kolejny rok odbył się w Hotelu Novotel w Warszawie. Organizacja jak zwykle była świetna – na rozpoczęciu pojawiło się wiele znanych osób, między innymi Janusz Korwin-Mikke oraz Marek Borowski. Turniejem interesowały się media – na rundach pojawiali się fotoreporterzy, prawie co rundę media przeprowadzały wywiady z różnymi zawodnikami. Partie były na żywo komentowane przez IM Stanisława Zawadzkiego, do tego w internecie FM Filip Bargłowski przedstawiał swoją relację.

W grupie mężczyzn nasz klub reprezentowali: GM Bartosz Soćko, GM Kamil Mitoń (3 i 4 nr startowy) oraz IM Krzysztof Bulski (15 nr startowy). Najrówniej grał Kamil, który nie przegrał żadnej partii. W środku turnieju zdobył 3 plusy (w tym ze zwycięzcą turnieju – GM Mateuszem Bartlem) i przez cały czas był w strefie medalowej. W ostatniej rundzie pokonał białymi Krzysztofa, co dało mu samodzielne pewne 3 miejsce z wynikiem 6,5/9. Kamil od wielu lat jest w ścisłej czołówce Polski, jednak na Mistrzostwach nigdy nie trafiał z formą i jest to jego pierwszy medal. Bartosz, podobnie jak Krzysiek przegrał ostatnią rundę, co wyeliminowało go z walki o brąz. Obydwaj zdobyli 5/9 i zajęli odpowiednio miejsca 6 i 7. Krzysztof dodatkowo zdobył swoją ostatnią normę arcymistrzowska i prawdopodobnie w kwietniu, na kongresie FIDE otrzyma tytuł. Złoty medal zdobył będący ostatnio w świetnej formie GM Mateusz Bartel, srebro przypadło GM Bartłomiejowi Macieji.

W grupie kobiet z powodów osobistych nie mogła zagrać nasza męska arcymistrzyni Monika Soćko. Złoty medal zdobyła powracająca do gry po przerwie IM Iweta Rajlich, druga było WGM Joanna Majdan-Gajewska, trzecia WGM Jolanta Zawadzka.

Gratulujemy!

Wyniki można obejrzeć w całym artykule lub na oficjalnej stronie. Zapraszamy także do oglądania galerii zdjęć.