Przejdź do głównej części

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów

adminek 08 paź 2011 9:17

W Ustroniu rozgrywane były Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów. W dniach 07-14.10 juniorzy ze Śląska i Opola walczyli o awans do Mistrzostw Polski. Turniej rozgrywany był w 10 grupach – do lat 9,11,13,15,17, oddzielnie chłopcy i dziewczęta. Czwórka pierwszych zawodników z każdej grupy uzyskiwała prawo do gry w finale. Z naszego klubu grało 9 zawodników, z czego aż 6 uzyskało awans! Mimo dwóch przegranych w 3 i 4 rundzie swoją grupę (D 15) wygrała Ania Mazur z wynikiem 7/10. 2 miejsce w grupie C 17 zajął Błażej Kaleta (6/9). W grupie C 15 odpowiednio 2 i 3 miejsca zajęli Mateusz Kosmala (7/9) i Piotr Mucha (5,5/9). Z 4 miejsca awansowali Natalia Graczyk (D 17, 4/8) i Bartłomiej Mazur (C 13, 4,5/7). To wielki sukces młodzieży i opiekuna FM Michała Tworuszki. Niestety nie udało się awansować Fabianowi Klimankowi (C 13, 2,5/7) oraz naszym najmłodszym juniorkom: Klaudii Gonsior (D 11, 3,5/7) oraz Juliannie Grefkowicz (D 11, 1/7).

Gratulujemy awansu!

Wyniki można obejrzeć na stronach:

Poniżej zamieszczamy dwie tabele klasyfikacji drużynowej: liczbę awansujących do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2012 oraz klasyfikację medalową Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów. W obydwu tabelach świetnie wypadają juniorzy HetMaNa – aż 6 naszych zawodników awansowało do finału MPJ, co dało nam samodzielnie pierwsze miejsce. W drugiej klasyfikacji zdobyliśmy 4 medale (tyle co pierwsza drużyna), jednak z tego tylko jeden złoty, co dało nam 3 pozycję.